Patates Tarlası

Bugün ki yazımda insanların her koşulda mutlaka yapabileceği bir şeylerin olduğunu göstermek için kısa ama etkili bir hikaye anlatacağım.

Nebraska’da yaşlı bir adam yaşardı. Patates ekimi için bahçeyi bellemesi gerekiyordu; lakin bu cok zor bir işti. Tek oğlu olan David ona yardım edebilirdi; fakat o da hapisteydi. Yaşlı adam oğluna bir mektup yazdı ve derdini anlattı.

Sevgili David,
Patates bahçemi belleyemeyeceğimden, kendimi çok kötü hissediyorum. Bahçeyi kazmak için oldukça yaşlanmış sayılırım. Burada olsan bütün derdim bitecekti. Biliyorum ki sen bahçeyi benim için hallederdin.
Sevgiler, Baban

Birkaç gün sonra oğlundan bir mektup aldı.

Babacığım,
Allah aşkına bahçeyi kazma, ben oraya cesetleri gömmüştüm.
Sevgiler, David

Ertesi gün sabaha karşı saat 04.00’te FBI ve yerel polis çıkageldi ve tüm sahayı kazdılar; lakin hiçbir cesede rastlamadılar. Yaşlı adamdan özür dileyerek gittiler. Aynı gün yaşlı adam oğlundan bir mektup daha aldı.

Babacığım,
Simdi patatesleri ekebilirsin. Bu şartlarda yapabileceğimin en iyisini yaptım.
Sevgiler, David

D. L. Weatherford

Evet arkadaşlar, İnsan oğlunun en zor koşullarda bile mutlaka yapabilecek bir şeyi vardır. Fotoğraftaki Seyit onbaşı 275 kg’lık topları tek başına kaldırıp Fransız zırhlısını nasıl batırdı? Çünkü yanında ki silah arkadaşları şehit olmuştu ve tek başına kalmıştı. Eğer o topları kaldırıp top kundağına yerleştiremeseydi ülkesi elinden gidecekti.

Siz bir iş için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mutlaka başarıya ulaşıp, emeğinizin karşılığını alacaksınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir