Asla Pes Etme!

İnsanlar başarıya ulaşmak için çeşitli yollar denese de yer yer olumsuz düşüncelere kapılabilir. Olumsuz düşünceler insanı bir virüs gibi kaplar ve insanı pes etmeye zorlar. Olumsuz düşüncelerin sebebi gerek çevrede ki insanların düşünceleri, gerekse attığı adımlarda olumsuz sonuç almalarıdır.

Çevrenizde ki olumsuz düşünceli insanlardan uzak durmanızı “Kurtul Onlardan” başlıklı yazımda özellikle belirtmiştim. Çünkü olumsuz düşünce olumsuzluğa yani pes etmeye, olumlu düşünce ise olumluya yani başarıya götürecektir. Evet belki girişimlerinizin tümünden olumsuz sonuç almış, başarısızlığa uğradığınız sonucuna varabilirsiniz. Böyle bir düşünceye vardığınız an PES ETMİŞ olursunuz. Çıkarın onu aklınızdan. Yeni yollar bulmaya, aramaya devam edin. Sürekliliği sağlayın. Çevrenizde ki başarılı insanları taklit edin. Evet yanlış okumadınız taklit edin! Elbet bir gün emeğinizin karşılığını alacaksınız.

Unutmayınız ki, Pes Etmeyi düşündüğünüz an, başarıya en yakın olduğunuz andır… Eğer pes ederseniz kaybedeceksiniz. Bu yüzden pes etmek üzereysen nedenlerini, neden başarman gerektiğini, neden başladığını düşün…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.